Bláznivý příběh

10. února 2014 v 17:52 | V.F. a E.B.
I.
Bylo nebylo. V jedné chaloupce, která stála na muří nožce, žily malé děti. Žádná baba Jaga, ale upíři, kteří sáli krev mladým lidem.
Nebyli obyčejní, byli začarovaní v malá milá stvoření zvaná děti. Na tento převlek nachytali vždy nějakého člověka, který se nad nimi slitoval.
Až jednoho dne přišli čtyři hrdinové, co po staletí loví upíry a jiná monstra. Byli to: Červená Karkulka, Jeníček, Mařenka a pták Ohnivák ( ktrý se staral ozdraví týmu ).
Ve vesnici poblíž lesa si ovšem starosta Runcajs se svojí ženou Mankou založili vlastní tým. Skládal se z motýla Emanuela, Makové panenky, která svého motýla nechtěla opustit, dále ze Zlatovlásky a starostova synka Cipíska. Tento tým měl za úkol střežit situaci v okolí lesa, kde žili upíři. Ten les se jmenoval Řáholec.
Vesnický tým, pojmenovaný Rolničky, tam dále rozmisťoval výstražné cedule a ochranné nálepky na kterých stálo:
Nekrmte děti nebo Prodávat krev je trestné.
Rolničky dále střežily bezpečí ve vesnici a s nadšením očekávaly lovce upírů. A jednoho dne se vskutku ukázali. Rolničky spolu s lovci povolali před starostu, aby jim byla vylíčena situace. Ovšem psychicky nestabilní Maková panenka to již nesnesla, ruply jí nervy a zhroutila se. Pták Ohnivák se jí pokoušel uklidni svou písní, ale Maková panenka se mu vytrhla, skočila po Emanuelovi a začala ho rdousit se slovy:,, Živé nás nedostanou!" Díky spolupráci obou skupin se podařilo panenku od motýla odtáhnout a znehybnit. Starosta Runcajs po dlouhé chvíli usoudil, že i když se s panenkou zná léta, je pro své okolí nebezpečná a musí do Ústavu, který je hned za vesnicí a tam se bude nějakou dobu léčit. Když panenku konečně zřízenci odvedli mohla schůze pokračovat. Lovci se dohodli se starostou, že Rolničky s nimi mohou spolupracovat. Přípravné práce započaly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama