And what does inspire YOU?

4. ledna 2014 v 13:56 | Aussie |  Témata týdne
Nadpis tohoto článku je v angličtině, protože hned po přečtení tématu tohoto týdne se mi vybavila tahle jediná věta: And what does inspire you? Co insipiruje tebe?
Někdy se věty řečené jen tak mimochodem silně zapíší do naší mysli. A pro mě je tahle velice důležitá. Co je inspirace? Motivace. A co je motivace? To co nás neustále žene vpřed. To, co nás udržuje na naší cestě.
Inspirace je důležitá k jakékoli tvůrčí práci a ještě k velké spoustě jiných. Bez nápadu to nejde. A mnoho z nás si neuvědomuje jak důležité je to slůvko "tebe". V knížkách, povídkách a na různých webových stránkách (Krasna.nova.cz) najdeme desítky, stovky povídek, příběhů a článků na jedno a to samé téma. Číst to stejné stále dokola nikoho nebaví. A navíc to není naše vlastní práce, není z toho cítit emoce nebo upřímný zájem o tu věc. Text je mdlý, stejná slova se opakují znovu a znovu. Oči instinktivně přeskakují odstavce.
Je těžké, aby se něčí nápad na knihu ujmul tak dobře, aby byla vydána. Krásně je to vidět na světě FanFiction, světě příběhů, kde vystupují postavy z různých knih, filmů a seriálů ve vlastních nápadech autorů. Některé z těch AU (alternative universe) jsou tak úžasné, že si člověk říká: Proč to nevydá? A odpověd se dá často najít na blozích jednotlivých autorů: Když oni mi řekli, že tohle téma pro ně není momentálně zajímavé.
A přitom některé z těch příběhů jsou tak dokonalé, že to ani není pravda. Třeba takový POINT PLEASANT, který jsem četla jak v původní FF tak v nově vydané verzi je na úrovni mnohem výš než třičtvrtě knížek, které jsem četla za poslední rok. Četlo se to jedním dechem. A to jsem ještě ani neupustlia zmínku, že onen romantický "item" jsou dva muži, tedy ne jeden, ale hned dva členové pohlaví o které se nezajímám. V průběhu čtení Point Pleasant mi to bylo jedno.
Stejně tak u spousty jiných příběhů. U těch opravdu dobrých nezáleží na pohlaví, národnosti a často ani věku postav. Charakteristiky a děj vás unesou a nepustí dokud neotočíte na poslední stránku (příkladem toho by mohlo být Graceful Waters, knížka, kterou jsem doslova přečetla naráz a to jsem mezitím stihla přestoupit z jednoho vlaku na druhý, projet metrem a dojít na můj internát). Takových příběhů potřebuji víc. A možná potkávám nějakého spisovatele s geniálním nápadem každý den a ani o tom nevím - a je to věčná škoda, že svůj příběh ještě nenapsal.
Vždyť není co ztratit.
Nechte se inspirovat a dejte svůj song na YouTube, publikujte svůj příběh třeba na FictionPress a nebo třeba objevte vašeho vnitřního lingvistu a založte si kurs na Memrise.
Ich bin schon inspiriert. Und du?
Bis bald und alles bestens,
Eure Aussie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adamová adamová | Web | 4. ledna 2014 v 15:50 | Reagovat

Ty se nezajímáš o muže, jako vůbec?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama