Kapitola I.

1. listopadu 2013 v 11:10 | Vanda Fouňová
KAPITOLA I.
Ona
Krev. Je cítit všude. Křik, který se rozléhá po pustých planinách Starého světa a hlasy, našeptávající že je to jen sen. Zdává se mi stále dokola od té doby, co jsem se uložila ke spánku. Spánku v ledovém vězení. Jak je to asi dlouho ? 100, 200 let ? Kdy jsem to přestala počítat ? Z přemýšlení mne vytrhly hlasy, které rozhodně nebyly v mé hlavě. Někdo šel směrem k mému vězení. To není dobré. Někdo mne našel.
Myšlenky ve mě vířily jako letní bouře, které jsem tak často vídala na planinách, poblíž místa, kde jsem žila. To však bylo dávno a to místo už taky není. Zmizelo stejně rychle, jako ty bouře. Za jednu jedinou noc, kdy jsem byla svědkem vyvraždění celého druhu bytostí. Lidé je tenkrát nazývali Přízraky, ale přesný název pro tento druh byl Démoni. Nejvzácnější a nejmocnější druh ve Starém světě. Po jejich vyhlazení nastoupila nová doba. Doba Nového světa, kdy nejmocnějšími bytostmi se staly Stíny. Rozšiřovali temnotu a strach. Zabíjeli postupně všechny mocné bytosti, až jich zbyla jen hrstka, která zmizela někde v horách. Dříve mocné bytosti, byly počtem převáženy lidmi. Rasou, která se začala množit a rozrůstat.
Přibližně po 100 letech od zániku Starého světa se lidé a zbývající bytosti začali množit mezi sebou a to dalo vzniknout novému druhu, se zvláštními schopnostmi. Zatraceným. Někdy v té době jsem se rozhodla, že v tomto ,,novém světě" není pro tvora ze starých časů, jako já, místo a uložila jsem se k věčnému spánku v temnotě a zapomnění. Hluboko v srdci hory, kam nikdy nezavítá paprsek slunce. Bylo to tam bezpečné, alespoň to jsem si tenkrát myslela.
Zpět do přítomnosti mě vrátily nebezpečně se přibližující hlasy. Celá ta věčnost skrývání. Proč to muselo být zrovna teď. Slyším je. Jsou tak blízko. Cítím jejich doteky na svém vězení. Po tolika letech v ledu, kam jsem se schovala, abych už nikomu neublížila. Teď je cítím, jsou tu. Mám hlad. Tak velký HLAD. To byla moje poslední myšlenka, než mě zalilo teplo a oči mi zaslepilo ostré světlo. Těch 200 let bylo právě v tahu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 aussiegirl55 aussiegirl55 | 3. listopadu 2013 v 19:59 | Reagovat

So total chillig! Ich liiiiiebe es! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama